Zoom Zoom Zoom
Zoom Zoom Zoom
Jalgsiretked: suvel 2015

Teravmäed / 5-päevane teekond polaarpäikese all

MadExpressiga reisides võid sattuda paikadesse, mis näivad olevat teiselt planeedilt.

Üks maavälisemalt mõjuvaid kohti on kindlasti Teravmäed, kus tunne, et oled esmakordselt astunud tundmatule planeedile, on kerge tulema.

 

Teekond MadExpressiga maailma lõpus Teravmägedel kestab 5 päeva, mille jooksul läbime seljakottidega ca 70 km lummaval kuumaastikul, veedame suvepuhkuse põhjapooluse lähistel, ööbime loojumatu polaarpäikese all polaarelukate seltsis, tutvume maailma põhjapoolseimate asukate longyearbyenlastega ning tõdeme, et pärast seda reisi pole miski päris endine.

 

Põhjapooluse lähistel vanade mäeahelike vahel pehmete pilvedega navitrollalikul põhjapõtrade sarvedest valendaval maastikul saab läbi tehtud kummastav retk, pea kohal keerlemas ringiratast päike, mis suvel kunagi ei looju. Kuna planeedid ajalisi piire ei sea, puhatakse siis, kui ollakse väsinud kas või kesköise päikese valgel ja asutakse teele, kui piisavalt puhatud. Kauapüsivat päevitust just polaarpäikese paistel ei saa, kuid kasukat kaasa pole samuti vaja. Temperatuur püsib vahemikus 0-15 ºC.

 

Et tegu on suure looduskaitsealaga, kohtutakse sageli kartmatute polaarelukatega nagu rändurite sabas sörkivate põhjapõdrate, avaruses vilksatavate polaarrebaste, Põhja-Jäämere rannikul pesitsevate kaljutäite merelindude ja muude pisemate tegelastega. Kuna teiste seas võib matkajate vastu huvi tunda ka jääkaru, on sellel retkel laskeosaval grupijuhil kaasas ka püss. Seda mitte eesmärgiga karunahast suveniiri saada, vaid ikka ainult turvalisuse mõttes ja matkasellide terve nahaga kojutoimetamise huvides.

 

Elamusi jagub nii üksteise seljas mägijõgesid ületades, vanades kaevandustes kolades kui kesköise päikese all peetavatel piknikel ja kõrtsuõhtul kohalikus pealinnas vampiirvalgete püsiasukate keskel Longyearbyen’is. Ühel hetkel tundub, et on jõutud maailma lõppu, kust tegelikult kõik alles algab.

 

Räägitakse, et kes kord MadExpressiga reisides polaarpäikesest pimestada on saanud, ei see enne rahu saa, kui ka polaaröö ära näeb.

 

 

MadExpressi suvised retked polaarpäikese all Teravmägedel toimuvad 2012. aasta suvel.

 

Huvi korral andke endast kindlasti märku! Uue rännaku kuupäevad paneme varakult paika vastavalt huviliste soovidele.

 

Gruppe registreerime praegu, müük algab 1. jaanuarist 2012.

 

Hind 595 EURi.

Väikseim grupp 4 inimest, suurim grupp 14 inimest.

 

Hinna sees on

  • relvastatud, arktiliste kogemustega rajaleidja
  • väliööbimised (telgid, magamismatid, priimused, veekeedunõud)
  • söögid matkal
  • SAT-telefon
  • PLB (Personal Locator Beacons) hädaabi raadiomajakas hädajuhtumil kopteri kutsungiks

 

Hinna sees ei ole:

  • personaalset reisikindlustust

 

Lisatasu eest:

  • pärast matka saun 10 EURi

 

 

Lennupileti hind Teravmägedele algab 440 EURist.

 

Lennupiletid ja reisikindlustus on võimalik osta MadExpressi vahendusel või iseseisvalt. Lennupileti hind sõltub suuresti sellest, kui aegsasti broneering tehakse ja kui mugavalt ning kiiresti kohale lennata soovitakse. Kui lubada endale väikeseid järeleandmisi mugavuses või kõrvalekaldeid reisikuupäevades, võib lennuhind osutuda üllatavalt soodsaks. Soovijatel aitab MadExpress broneerida nii kiire ja mugava või soodsa lennukipileti, kui vaja. Küsi kindlasti meilt lennuhinda!

 

Kui võtad kaasa neli sõpra, laieneb kõigile viiele reisijale grupisoodustus -10%.

 

Anna endast märku mad@madexpress.net või helista 505 7985.LISAINFO: Teravmägede retke plaan ja varustuse nimekiri.pdf
Kontakteeru
Nimi
E-mail
Telefon
Küsimus

Vaata ka:
Teravmäed / Rutt Veide fotopäevik
Teravmäed / Peeter Seppingu fotopäevik
Teravmäed / Jüri ja Anita fotopäevik