Zoom Zoom Zoom
Zoom Zoom Zoom
Järgmine reis: kevadel 2012

Tshernobõl / Reis pimeduse südamesse

Maakeral pole just palju kohti, kus saad end tunda osana tõelisest apokalüpsisest. MadExpress toimetab sind otse pimeduse südamesse ja seda ilusal Ukraina kesksuvel. Tšernobõl kui
20. sajandi suurim tehnikakatastroof, on kindlasti üks Mad Maxi ja Stalkeri fännide sihtkohti.

26. aprillil 1986. aastal kell 1:23:58 plahvatas Ukrainas Valgevene piiri lähedal Tšernobõli aatomielektrijaama 4. energiabloki reaktor, muutes suure osa Ukrainast ja Valgevenest täielikuks tühermaaks. Kuuldavasti saab ala taas elamiskõlbulikuks kuskil 600 aasta pärast. Külastamiskõlbulik on tsoon aga juba praegu.

Professionaalse kohaliku inglise keelt kõneleva giidi ja Geigeri loendurite abiga on sul turvaliselt võimalus kogeda midagi täiesti enneolematut: uidata ringi mahajäetud inimtühjas Pripjati linnas ja näha oma silmaga kurikuulsat “sarkofaagi” – hiiglaslikku tontehitist, kust katastroof alguse sai. Kiiritustase Pripjati tänavatel on umbes sama, mis Tallinna vanalinnas – 12 mikroröntgenit. Tsooni minekuks peab vanust olema vähemalt 18 aastat. Pildistamine ja filmimine on lubatud, kuid liikumisel tuleb järgida giidi soovitusi.
Kohalik giid ja loendur jälgivad, et keegi valedele radadele ja lubatust kõrgema kiirgustasemega tsoonidesse kolama ei satuks.
MadExpressi grupijuhti sel avastusretkel kaasas pole, sest siin on elulise tähtsusega just kohaliku giidi kuulamine.

Tänane Pripjat on nagu kaader 80ndate aastate Nõukogude Liidust, kohast, kus aeg on täiesti seisma jäänud. Seintel on vanad plakatid ja lööklaused, tundub nagu oleks linn maha jäetud alles eile. Kogemus on õõvastav, põnev ja uskumatu. Loodus võtab mahajäetud linna üle kiiresti võimsust ning suvel on Tšernobõl vaat et kummastavalt kaunis. Piirkonna kogu dramaatilisus paljastub mustvalgelt sügis-talvisel perioodil. Mahajäetud tänavatel uidates saab kiiresti selgeks, kuidas looduse allutamise kergemeelne püüd inimese jaoks lõpeb. See on justkui sünge ennustus kogu inimkonnale.

Need, kes lähevad Tšernobõli otsima kaost, leiavad selle. Need, keda huvitavad õuduslood, kuulevad neid. Neid, keda huvitab 20. sajandi ajalugu, näevad seda.
Hetkekski ei maksa aga unustada, et tegu on ühe maailma traagilisema saatusega piirkonnaga ja ühtlasi on see “monument” inimlikule rumalusele.

Kuna elu Maal kõigest hoolimata jätkub, järgneb apokalüpsisele päev kaunis Kiievis, mis lõppeb vabatahtlikele ööga uuemates ööklubides. See saab olema painajalikult põnev nädalalõpp suvises Ukrainas, mida ei unustata kunagi.

MadExpressi nädalalõpureisid Tšernobõli algavad 2012. aasta kevadel.

Huvi korral andke endast kindlasti märku! Uute reiside kuupäevad paneme varakult paika vastavalt huviliste soovidele.

Gruppe registreerime praegu, müük algab 1. jaanuarist 2012.


Hind: 435 EUR

Hinna sees on
* ööbimised hotellis (3 ööd kolmetärnihotellis Kiievi kesklinnas)
* ekskursioon tsooni (transport, giid, lõuna)
* transfeerid (hotellist lennujaama ja tagasi)

Hinna sees ei ole
* reisikindlustus
* lennupiletid

Lennupiletite hind MadExpressi vahendusel alates 200 EURist.

Lennupiletid ja reisikindlustus on võimalik osta MadExpressi vahendusel või iseseisvalt. Lennupileti hind sõltub suuresti sellest, kui aegsasti broneering tehakse ja kui mugavalt ning kiiresti kohale lennata soovitakse. Kui lubada endale väikeseid järeleandmisi mugavuses või kõrvalekaldeid reisikuupäevades, võib lennuhind osutuda üllatavalt soodsaks. Soovijatel aitab MadExpress broneerida nii kiire ja mugava või soodsa lennukipileti, kui vaja. Küsi kindlasti meilt lennuhinda!


Kui võtad kaasa neli sõpra, laieneb kõigile viiele reisijale grupisoodustus -15%.

Anna endast märku mad@madexpress.net või helista 505 7985


MadExpressi raamatusoovitus:
Svetlana Aleksijevitš “Tšernobõli palve. Tuleviku kroonika.”
Igor Kostin "Tšernobõl. Reporteri pihtimused"

Kontakteeru
Nimi
E-mail
Telefon
Küsimus

Vaata ka:
Tšernobõl / Pildistades pimedust
Tšernobõl / Video: Life After People